Celoživotné vzdelávanie je dôležitým merítkom úspešnosti človeka, ktorá sa zvyšuje aj budovaním kompetencií po ukončení formálneho vzdelávania, keďže veľká časť učenia prebieha mimo školského prostredia. Podľa verejne dostupných štatistík sa v SR vzdeláva len 2,9 percenta dospelej populácie, čo je oproti iným krajinám EÚ veľmi malé percento. Prioritným cieľom celoživotného vzdelávania je pochopiť myšlienku, že nie všetko pre život a prácu sa dá naučiť v škole. Nutné sa vzdelávať ďalej a hlavne celoživotne.
Veľa mladých ľudí, má záujem získať ďalšie zručnosti či kariérne podrásť. Najrozšírenejší spôsob rozvoja je firemné vzdelávanie zamestnancov. Firemné vzdelávanie je kľúčovým prvkom k tomu, aby zamestnanci dostali to najlepšie. Prioritou je pomoc v rámci dosahovaní stanovených cieľov.
Pre celoživotné vzdelávanie je nutné vytvoriť aj vhodné podmienky, ľudí motivovať do učenia sa nových vedomostí a zručností. No motivácia by mala ísť najprv z vnútra človeka a sám musí chcieť a cítiť potrebu doplniť si informácie. Malo by byť rozmanité, pútavé v každom období života lebo chceme sa vždy naučiť niečo nové………